Si te mbyllim nje e-mail ne Hotmail account

Shko poshtė

Si te mbyllim nje e-mail ne Hotmail account

Mesazh  3gp' prej Fri Nov 28, 2008 12:30 am

Nėse jeni lodhur nga reklamat,mesazhet abuzuese etj, dhe nuk dėshironi qe ta pėrdorni njė e-mail qe keni hapur ne logarin e Hotmail-it, atėherė veproni kėshtu.

1.Hape Mesengjerin si zakonisht duke shkruar imellen tuaj dhe pasvordin, (hyni ne MSN);
2.Kliko ne butonin Open your email inbox,(faqja ku ju i lexoni/dėrgoni mesazhet);
3.Ne fushėn ngjyrė te kaltėr ne anėn e djathte keni dy komanda Options|Hepl ,ju klikoni Help;
4.Pasi hapet nji dritare ne katrorin, Search MSN Hotmail Help, shkruani Close Account;
5.Klikoni ne shigjetėn ne fund te katrorit(box-it)
6.Kliko ne tekstin e kaltėr Close your account
7.Do te ju paraqitet teksti si me poshtė:
If you have a free MSN
account, and don't use
it to sign into another
service, go to the Close Account page,
and then follow the instructions on-screen.
8.Kliko ne tekstin Close Account page;
9.ju hapet njė dritare e Re dhe ne fund klikoni butonin Close My Account,
10.dhe do te merrni konfirmimin se logarija e juaj ėshtė mbyllur.
Te gjithė ata qe do te tentojnė te ju shkruajnė e-mail do te marrin konfirmimin nga WebMasteri se mesazhi i tyre dėshtoj:
(Ju mund te aktivizoni llogarin tuaj pėrsėri brenda 10 ditėve kur te dėshironi dhe kontakt lista e juaj mbete e pa ndryshuar)
3gp'
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi