Ora ėshtė Sat Dec 15, 2018 4:58 am


 • Forum
  Temat
  Mesazhet
  Mesazhi i fundit
 • Kushtet e Pėrdorimit & Lajmėrime


  Kėtu do ti gjeni tė gjitha lajmėrimet dhe sondazhet e stafit tonė, poashtu edhe rregullorja e forumit.
  21 Temat
  21 Mesazhet
  Wed Oct 26, 2011 8:19 pm
  hueseo Quang Nam ethnic minorities celebrate healthy harvest
 • Pyetje & Bisedime


  Forumi Pyetje & Bisedime ėshtė forumi mė i pasur i tc-rew.com, kėtu mund t'i bėni tė gjitha pyetjet nė lidhje me informatikėn apo teknologjinė e sotme, dhe kėtu do t'ju jepet ndihma qė ju keni nevojė. Ju lutem tė keni durim deri sa tė merrni pėrgjigjie, dhe lexoni rregulloren. Poashtu ketu mund tė bėni edhe biseda tė lira.
  2 Temat
  10 Mesazhet
  Fri Nov 28, 2008 3:09 am
  teuta Qfar anti-virusi perdorini
 • Prezentohun


  Pasi tė regjistrohėni mund tė postoni dicka rreth vets tuaj kėtu (emrin, mbiemrin, vendbanimin, profesionin etj...). Mund tė hapni temė tė re me kėto tė dhėna.
  8 Temat
  20 Mesazhet
  Sat Nov 29, 2008 9:15 am
  DanGeR tung........................................................
 • Argtime


  Ktu mund te argtoheni me antaret e tc-crew ne tema te ndryshme ne perjashtim te fjalev fyse.
  52 Temat
  75 Mesazhet
  Sun Nov 30, 2008 3:40 am
  teuta shqiptari amerikani
 • 12 Temat
  12 Mesazhet
  Fri Nov 28, 2008 12:19 am
  3gp' Iliri vjen me album tė ri
 • Faqja juaj


  Kėtu mund tė reklamoni faqen tonė, por vetėm nėse i permbani rregullave. Ju lutem qe mos tė reklamoni pa lexuar rregullat dhe pa perballuar ato.
  1 Temat
  1 Mesazhet
  Sun Nov 23, 2008 6:35 pm
  3gp' Rregullat:
 • Sherbime Falas


  Ky forum ėshtė pėr tė gjitha ofertat falas qė do tė mundėsojė stafi dhe antrėt e forumit. Mund te keni shum oferta interesante qė ja vlen ti shikoni, tė gjitha janė pa pagesė, falas vetėm pėr ju. Kėtu mund tė gjeni web hosting, domain emra, dhe shumė tė tjera.
  1 Temat
  1 Mesazhet
  Sun Nov 23, 2008 6:40 pm
  3gp' [Oferte] Domain (.ch ose .li) + Host (300mb)
 • Sport


  Kėtu mund tė diskutoni nė pėrgjithesi mbi sportet nė Shqipėri dhe te huaj, jetėn e arritjet e sportisteve shqiptarė dhe tė huaj.
  50 Temat
  50 Mesazhet
  Fri Nov 28, 2008 12:59 pm
  3gp' Panucci nė dyshim kundėr Fiorentinės
 • Tutorials & Mėsime


  Kjo ėshtė njė njėr forumet mė tė mira nė tc-crew.com, do tė gjeni tė gjitha mėsimet qė keni nevojė pėr to, dhe tė gjitha e-books qė ju nevoitėn. Shumica e tyre janė nė gjuhen Shqipe dhe tė pėrkthyera nga gjuhėt tjera nga stafi i forumit. Nė kėtė forum mund tė gjeni mėsime apo tutoriale rreth: Rrjetit, Web Hosting, Sigurimit, Viruseve, Anti-Spam, Sistemeve Operative, Formatimi dhe Rregullimine Kompjuterit, Mirėmbajtja Kompjuterike, dhe shumė e shumė tė tjera. Mėsimet mund tė jenė edhe VIDEO, qė tė mėsoni ju sa mė lehtė.
  23 Temat
  25 Mesazhet
  Mon Jan 31, 2011 11:22 am
  rosemari  facebook passwordin si mund ti vjedhim
 • Sisteme Operatime (OS)


  Nė kėtė forum do tė gjėni gjitha Sistemet Operative te mundshme, mund edhe ti shkarkoni ato, mund tė bėni biseda apo debate rreth tyre. Do te gjeni gjithcka mbi Windows, Lunix, Unix, Mac OS, Symbian, dhe shumė e shumė sisteme operuase tjera. Mund te bėni postimet e drajverave (drivers) pėr sisteme te ndryshme, tė ndihmojm njėni tjetrin tė shkojm pėrtej sistemit tė zakonshem Windows, tė kalojme kufite e tyre. Gjithcka nė kėtė forum.
  5 Temat
  5 Mesazhet
  Wed Nov 26, 2008 12:02 pm
  3gp' ABF Password Recovery
 • Gjuhe Programueset


  Gjuha programuese ėshtė njė vegėl informatike e pėrpiluar nga operacionet matematikore qė shėrben pėr tė shkruar domene tė cilat pėrcillen nė veglat (makinat vizuale konvertuese) pėr tė fituar kode nė gjuhėn e makinės. Pėrndryshe gjuha programuese ėshtė njė gjuhė e shkruar e cila nuk flitet dhe qė pėrmban njė bashkėsi tė rregullave e qė shėrben si vegėl pėr komunikimin nė mes tė programuesėve, zhvilluesve dhe makinave intelegjentė (zakonisht kompjuteri) apo gjėsendi qė ėshtė nė gjendje tė kuptojė atė gjuhė. Me ndihmėn e tyrė pėrpilohen vegla dhe programe informatike mė tė zhvilluara qė luhen nga veglat elektronike tė dirigjuara nga mikroprocesorėt.
  4 Temat
  4 Mesazhet
  Wed Nov 26, 2008 1:01 am
  3gp' PageRank Checker
 • Telefonia / Televizioni


  Kėtu do tė gjeni Tools nė Lidhje me Temat: Alcatel - Ericsson - Glossary - Miscellanous - Motorola - Nokia - Siemens - SMS - Gjithashtu edhe gjithcka mbi Televizionin dhe dekoderat satelitorė.
  3 Temat
  9 Mesazhet
  Mon Aug 01, 2011 8:46 am
  inpusAsa  ArertyCraky
 • Programe per Chat


  Forumi i dedikuar tė gjithave chat programeve si: * mIRC * MSN Messenger * AIM * Yahoo Messenger * Paltalk * Gmail Talk, dhe shumė tė tjera.
  12 Temat
  13 Mesazhet
  Sat Nov 29, 2008 9:17 am
  DanGeR Windows Live Skins
 • Lojra/Gamez


  Kėtu do tė kenaqen dashamiresit e Lojrave tė mirėnjohura dhe mė tė pelqyera nga ju.
  2 Temat
  12 Mesazhet
  Thu Nov 27, 2008 11:07 am
  bl5er1 Website Per Lojra ONLINE !
 • Counter Strike


  Ktu mund te diskotoni mbi counterin qdo gje mund te postoni cheats trick per counter etj...
  13 Temat
  14 Mesazhet
  Fri Nov 28, 2008 1:11 am
  3gp' Qfar Nick Perdorni Kur Luni CS
 • Kinografia


  Nė kėtė forum mund tė bėni debate tė diskutoni per filmat dhe video klipet. Mund tė bisedoni edhe pėr aktoret, tė jepni apo tė gjėni shum informacione mbi filmat, tė na anticiponi ndonje film te ri dhe tė na tregoni mė shume pėr tė. Gjithashtu mund edhe tė shperndani filma nė forumatet Video tė ndryshem si DVD, DivX, avi, flv...
  2 Temat
  2 Mesazhet
  Wed Nov 26, 2008 1:46 am
  3gp' Movie Tunnel Rats (2008)
 • Muzika


  Nė forumin tonė Muzika mund tė bisedoni tė bėni debate rreth muzikes, tė shprehni mendimet tuaja ndaj muzikes, cila muzike ju pelqen, te bisedoni per kangtaret kėngėt e tyre, te postoni dhe tė gjeni shum tekste kengesh. Githashtu mund te bshkangjitni dhe tė shperndani MP3 apo kėngė nė formate tjera tė Audio.
  42 Temat
  56 Mesazhet
  Thu Nov 27, 2008 11:22 am
  bl5er1 a dini naj website
 • Matematik


  Matematika shpeshherė quhet mbretėreshė e shkencave. Ajo merret me studimin e raporteve sasiore dhe cilėsore tė objekteve konkrete dhe abstrakte, si dhe me studimin e formave hapėsinore. Sipas Burbakistėve (Nicolas Bourbaki) ajo ėshtė shkencė qė studjon relacionet dhe nė thelbin e saj ėshtė kuptimi i numrit. Matematika ėshtė shkencė deduktive d.m.th pėrfundimet e saj janė tė pėrgjithshme dhe tė sakta.
  14 Temat
  39 Mesazhet
  Fri May 06, 2011 9:54 am
  ricky  Pyetje Logjike !
 • Gjeografia


  Gjeografia (nga greq. γη / γαια, gi / gea - tokė, dhe γραφειν, grafin - shkruaj, (pėr) shkrim) ėshtė shkenca qė studion, pėrshkruan, sqaron dhe e riparaqet tokėn nė pamjet e saj fizike, si edhe hapėsirėn, mjedisin dhe vendin e jetesės , ndėrveprimin dhe pasojat e organizmave, gjallesave tė sipėrfaqes sė saj. Pra, ajo studion trojet, qofshin ato natyrore apo njerzore, dhe ecuritė (proėeset) qėi ndikojnė ato, si dhe pse ato ndryshojnė me kalimin e kohės, dhe si ato ndryshojnė nė hapėsir
  25 Temat
  27 Mesazhet
  Thu Nov 27, 2008 6:56 am
  bl5er1 danimarka.
 • Biologjia


  Biologjia (nga greq. βίος, vios - jetė, dhe λόγος, logos - fjalė, mėsim, dije) ėshtė degė e shkencės qė merret me studimin e jetės. Ajo studion veėoritė fizike dhe sjelljen e organizmave, klasifikimin e tyre, prejardhjen dhe zhvillimin e llojeve (specieve) dhe ndėrveprimin qė kanė njėra me tjetrėn nė lidhje me mjedisin.
  8 Temat
  8 Mesazhet
  Wed Nov 26, 2008 2:09 pm
  kimi'hack degjimi i veshit
 • Fizike & Kimi


  Fizika ėshtė shkenca e cila studion ligjet themelore tė gjithėsisė duke iu referuar lėndės dhe energjisė - si dhe bashkėveprimit midis tyre - prej tė cilave gjithėsia pėrbėhet. Fizikė ėshtė shkenca nėpėrmjet sė cilės njerėzit pėrpiqen tė shpjegojnė dukuritė natyrore. Kimia ėshtė shkenca ose me saktė ajo e degė e shkencave natyrore qė merret me studimin e ndėrtimit dhe vetive tė materiės dhe transformimeve tė saj. ėshtė studimi i vetive dhe strukturės sė atomeve (duke pėrfshirė dhe izotopet e tyre tė qėndrueshėm apo radioaktive), tė pėrbėrjeve dhe molekulave, tė pėrzierjeve dhe tė tretėsirave, si elemente bazė tė natyrės dhe se si ato kombinohen pėr tė formuar stadet e ndryshme tė materies qė na formojnė nė dhe ēdo gjė qė na rrethon.
  20 Temat
  31 Mesazhet
  Wed Aug 03, 2011 6:01 am
  SweetKat  HP photosmart c4680 how do i scan?
 • Shkencat tjera Natyrore


  Gjithcka rreth shkencave tjera natyrore.
  1 Temat
  2 Mesazhet
  Mon Dec 20, 2010 4:44 am
  flutura  Gjėrat qė duhet tė dimė nga shkenca: Molekulat dhe reaksionet kimike, Dixhitali
 • 1 Temat
  2 Mesazhet
  Wed Nov 26, 2008 6:16 am
  DanGeR Poezi......
 • Feja Islame


  Nga Ebu Malik el-Harith ibn Asim el-Esh’arij r.a. pėrcillet se i Dėrguari i All-llahut s.a.v.s. ka thėnė: “Pastėrtia ėshtė gjysma e imanit (besimit), el-hamdu li-l-lahi (falėnderimi All-llahut) ia plotėson (besimtarit) peshojėn (e veprave), subhanall-llahi velhamdu li-l-lahi (lavdia dhe falėnderimi All-llahut) e mbush krejt nė mes tė qiejve dhe tė Tokės, namazi ėshtė dritė (e zemrės), sadakaja (lėmosha) ėshtė dėshmi (e besimit), durimi (sabri) ėshtė shkėlqim, kurse Kur’ani ėshtė argument pėr ty ose kundėr teje. Ēdo njeri kur gdhin, shpirtin e vet e shet, e shpėton ose e shkatėrron”.
  11 Temat
  14 Mesazhet
  Sat Nov 29, 2008 9:15 am
  DanGeR a e dini naj kuish
Kush ėshtė nė linjė

1 Pėrdorues nė Linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 1 vizitor :: 1 Bot
Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 14 mė Tue Jan 08, 2013 1:51 pm

Anėtarėt tė regjistruar Asnjė
Bots : Google


Legjenda :   [Administrator ]   [ Moderator ]

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 441 artikuj

Forumi ka 16 anėtarė tė regjistruar

Anėtari mė i ri bashunter


 • Mesazhe tė rejaMesazhe tė reja
 • Asnjė mesazh i riAsnjė mesazh i ri
 • Forumi ėshtė KyēurForumi ėshtė Kyēur