Chelsea: Adri + 40 milionė euro=Drogba

Shko poshtė

Chelsea: Adri + 40 milionė euro=Drogba

Mesazh  3gp' prej Wed Nov 26, 2008 11:28 am

Chelsea dėshiron ta kompletojė njė shkėmbim befasues, ku do tė pėrfshihen sulmuesi i Bregut tė Fildishtė, Didier Drogba, dhe ai brazilian, Adriano.
Sipas Mirror, karriera e Drogbės te Chelsea ėshtė vėnė nė pikėpyetje, derisa blutė pėrgatiten ta lėshojnė afrikanin tė largohet, ku do tė pėrfshihet shkėmbimi me superyllin brazilian, Adriano.
Sulmuesi i Chelseat, Didier Drogba, Foto: Typepad
Drejtuesit e Chelseat janė shumė tė zemėruar dhe tė pakėnaqur pas takimit qė Drogba e zhvilloi me zyrtarė tė Interit nė njė restorant nė Londėr, gjatė tė hėnės.

Dhe kjo duket se do tė jetė fija e fundit qė lidhte sulmuesin me ekipin anglez, dhe menaxheri i klubit, Luiz Felipe Scolari, ėshtė i gatshėm tė lejojė largimin e Drogbės, por vetėm nėse Blutė do tė mund tė merrnin Adrianon nga Interi.

Mirėpo raportet mė tė reja nga mediat italiane njoftojnė se ėshtė mbajtur njė takim ndėrmjet agjentit tė Drogbės, krahut tė djathtė tė Mourinhos, Jorge Mendes, dhe zyrtarėve tė klubit londinez, me ē’rast janė zbuluar kėrkesat e Chelseat.

Sipas “Sportmediaset” Interi duhet tė paguajė 40 milionė euro plus Adrianon, nėse dėshiron ta transferojė Drogbėn nė Giuseppe Meazza
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi