vica me u pak

Shko poshtė

vica me u pak

Mesazh  bl5er1 prej Thu Nov 27, 2008 6:34 am

Bedrija dhe Msusja

Msusja e pyt bedrijen: SA BEJNE 2+2
Bedrija: 6
Msusja: Sa
Bedrija: 6
Msusja: sa sa..
Bedrija: 6 he ti qifsha vesht

*********************************************************************************************

Po e nguc Tenka, Fiqen:

Sje per kurgjo, ski forc, je i vogel, dhe plus e ki motorin nė both.
Fiqa po pergjigjet - Ma mir motorin nė both, se ka..n nė ball.

*********************************************************************************************

Nje her nje fukara kishte shum femi dhe nje dit vendosi te shkoi tek mjeku.

Zotri Doktorr ma bei nje qare se marova
DOKTORRI : si e ke hallin.
Pacjenti : doktorr kam shum femi dhe saher baj dashuri me gruan me lind nga nje femi.
Doktorri i thot se duhet tja hjek njeren an te vezorit .
E ben ket por prap pas nent muajsh i lind femiu i tjeter .
Prap shkon tek mjeku dhe kerkon ndihm ,mjeku e sygjeron tja hjek edhe vezorin tjeter , ne rregull doktorr e hjek edhe tjetren.

Pas nent muajsh prap femi dhe i ncori behet nervoz dhe shkon tek mjeku duke shar e bertit , po me ngadal o njeri i thot Doktorri si e ke hallin po si i thot ai mos te ngutem ti mi hjeke dy (B) e prap me ka lind djal .

Doktorri i pergjigjet pse a mos dashte me jau hjek kreit mahalles une a ???

*********************************************************************************************

Djaloshi qė u kthye nga mėrgimi nėna e pyeti: Me ēka erdhe biri im?
Me aeroplan, u pėrgjigj djali.
Uh mjerėt ne, s`kemi ku ta parkojm…

*********************************************************************************************

Nje pjonde futet ne nje dyqan edhe pasi shikon te gjitha sendet i pelqen nje televizor

Bjondja: Sa kushton ky Televizori ?
Shitesi: Me vjen keq po nuk ju sherbejme Bjondeve
Kjo nga inati del jashte po Televizori i kishte ngelur fiksim .
Shkon ne parukeri edhe ndryshon ngjyren e flokeve
Bjondja: Sa kushton ky televizori ?
Shitesiperseri ? Me vjen keq qe nuk ju sherbejme Bjodeve ?
Kete here ajo ndryshin jo vetem ngjyren por edhe modelin e flokeve edhe kthehet perseri
Bjondja: Sa kushton ky Televizori ?
Shitesi: Me vjen keq po nuk ju shebejme Bjondeve
Bjondja e merzitur i kthehet eshte e treta here qe vij ketu edhe ti perseri me njeh se jam bjonde nga e di ti ?

Shitesi: Sepse ai nuk eshte televizor eshte microwave.......

*********************************************************************************************

Kishin qene tre shoke, dhe nje dite shkojne ne nje lokal per te pire nga nje pije.
Njeri kerkon shfeps, tjetri fanta, kurse I treti thote: a keni coca cole?
Kamarieri thote jo coca cole por, koka kolle .- Ky ia kthen : e si ashtu?
Atehere edhe shoku im qe e ka emrin Cali, a me thirre kali a ??????????????

*********************************************************************************************

Ka qene shqiptari dhe amerikani, ulen ne nje lokal. Afrohet kamarieri dhe e pyet se pari amerikanin: -cka doni te pini? - Ai thote Gjoni Voker Viski.
Shqiptari thote: -Shaban Teslica Koka kolle, kujton se duhet te prezantohet se pari!!!

*********************************************************************************************

- Eh more Beni, duhet te zgjohesh me heret, - i thote nena djalit. - Shih fqiun tone Ganiun, u zgjua heret dhe ne rruge i gjeti 500 $.
- Po, por ai qe i ka humbur eshte zgjuar edhe me heret!!!

*********************************************************************************************

I kish dek nana nje bjondes nje dite,dhe ajo u merzit shum,pasneser u merzit mas shum...-cka ki more?-jam merzit shum se mue para nje dite me deki nana edhe tasht veq sa fola me motren ne gjermani e me tregoj se edhe asaj i kish dek nana......

*********************************************************************************************

e pyet nipi gjyshin , gjysh si kam lind une si kam ardhe ne kete jet , ghyshi duke ditur se nipi eshte i vogel i pergjigjet lejleku te ka pru. po babin kush e ka pru , lejleku i pergjigjet gjysh , po ty gjysh ,lejleku . Ateher nipi i thot gjyshit , gjysh a qe 100 vjet ne trevat tona askush nuk paska ba seks a.

*********************************************************************************************

po du mja tregu ni matematik i kam dy shok dhe ja marr dyve 25eurodhe bahen 50dhe un i blej 45euro ni par kpuca dy shokve je kthej ka 1 eruo dhe 3 euro me mbesin mua dh te dy shokve i jakm borgj edhe ka 24 euro e tashti 24+24=48edhe 3 euro qe me mbeten mu po baj 51

*********************************************************************************************

Hasa e msonte Hysen mi perdor bomben e dores:
HASA: E hek siguresen, pret deri ne tre e masnej e gjun bomben.
A po merr vesh ?
HYSA: Po more qysh jo.
Mas nja 5 minutave dul Hysa pa duar:
HYSA: Koka kon e prisht kjo bomb se sahati hala dy e pesė minuta,
e kjo kersiti.
avatar
bl5er1
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 98
Join date : 26/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi