Salihu: Nuk jam i interesuar pėr pension tė Serbisė!

Shko poshtė

Salihu: Nuk jam i interesuar pėr pension tė Serbisė!

Mesazh  3gp' prej Fri Nov 28, 2008 12:58 pm

Boksieri mė i madh shqiptar, fituesi i dikurshėm i Medaljes sė Bronztė nė Lojėrat Olimpike dhe disaherė kampioni i ish-Jugosllavisė, Aziz Salihu, i ka thėnė JO pensionit nga Serbia, dhe ka akuzuar mediat serbe pėr spekulim kinse ai ka kėrkuar pension nga Serbia.“Jam i befasuar nga shkrimi i njė gazete tė Beogradit dhe dėshiroj tė njoftoj se nuk kam biseduar me askėnd nė lidhje me pensionin sportiv nga Serbia”, ka thėnė Aziz Salhiu pėr gazetėn “Politika”, duke shtuar se tė gjitha spekulimet do t’i demantojė nė njė konferencė speciale pėr gazetarė.

“Nuk kam lexuar atė qė kanė shkruar, por mund t’u them se personalisht nuk kam bėrė asnjė kėrkesė pėr pension”.

“E kam njė pasaportė tė Serbisė tė cilit moti i ka dal afati, ndėrsa e shfrytėzoj pasaportėn maqedonase pėr udhėtime dhe nuk kam asnjė problem. Nuk jam i interesuar pėr shtetėsi serbe, sepse unė jetoj nė Kosovė dhe nė Maqedoni”.

“Nuk e di nėse do tė pres qė tė kem pension, mirėpo nėse e kam merituar pensionin, atėherė atė duhet tė ma jep Kosova, ose Maqedonia”, ka thėnė legjenda e boksit shqiptar.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi