SuperPippo shpėton Milanin

Shko poshtė

SuperPippo shpėton Milanin

Mesazh  3gp' prej Fri Nov 28, 2008 12:09 am

Skuadra e Milanit ka arritur tė barazojė nė minutat shtesė nė ndeshjen pėrballė Portsmouthit, tė vlefshme pėr Kupėn e UEFA-sė nė Grupin E, e cila pėrfundoi me rezultat tė barabartė 2-2.
Pjesa e parė e takimit pėrfundoi pa gola, ndėrsa nė pjesėn e dytė u pa njė lojė e bukur nga tė dyja skuadrat nė periudha tė ndryshme kohore.

Njėherė dominoi skuadra vendase, e cila arriti tė krijonte epėrsi tė dyfishtė me golat e Younes Kaboul (62’) dhe Nwankwo Kanu (73’), mirėpo me inkuadrimin nė fushė tė Ronaldinhos (74’), lojėn e mori nė dorė Milani.

Ishte pikėrisht Ronaldinho i cili e fitoi njė gjuajtje tė lirė afėr gjashtėmbėdhjetėmetėrshit, tė cilėn e shndėrroi nė gol pas njė superekzekutimi.

Kur pritej qė Portsmouth t’i mposhtte kampionėt e botės pėr klube, nė skenė doli SuperPippo Inzaghi, i cili tri herė mė parė gjatė ndeshjes goditi shtyllėn, por kėtė herė shfrytėzoi njė pasim tė gjatė tė Zambrottės, e uli topin dhe e mposhti portierin James pėr t’ia siguruar Milanit kualifikimin e mėtutjeshėm.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi