Scolari: Kthehem nė Brazil nėse nuk kualifikohemi

Shko poshtė

Scolari: Kthehem nė Brazil nėse nuk kualifikohemi

Mesazh  3gp' prej Thu Nov 27, 2008 4:10 am

Trajneri i Chelseat, Luiz Felipe Scolari, e ka lėkundur pozitėn e tij nė klub, duke deklaruar se mė mirė do tė ishte tė kthehet nė Brazil se Chelsea tė mos arrijė tė kualifikohet mė tej nė Ligėn e Kampionėve.
Chelsea luajti barazim 1-1 dhe fitoi njė pikė nė ndeshjen e mbrėmshme ndaj ekipit francez Bordeaux, duke lėnė tė hapur gjithēka deri nė ndeshjet e fundit tė fazės grupore.


“Duhet tė nxjerrim fitore ndaj Cluj nė fushė vendore. Nėse ekipi im nuk ka kualitete tė mjaftueshme pėr tė nxjerrė fitore nė fushė vendore nė njė ndeshje aq vendimtare, mė mirė pėr mua do tė jetė tė kthehem nė Brazil se sa tė qėndroj kėtu”, ka deklaruar Scolari.

“Kjo ėshtė hera e dytė qė e lėshojmė rastin pėr t’u kualifikuar nė fazėn e ardhshme Duhet mirė tė mendojmė pse kjo ėshtė kėshtu, jo vetėm sot dhe gjatė tė javės, por vėrtet tė angazhohemi qė kjo tė pėrmirėsohet”, ka shtuar braziliani.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi