Raul arrin rekordin e Inzaghit

Shko poshtė

Raul arrin rekordin e Inzaghit

Mesazh  3gp' prej Wed Nov 26, 2008 11:29 am

Kapiteni i Real Madridit, Raul, ka arritur tė barazohet me Pippo Inzaghin pėr tė konkurruar pėr golashėnuesin mė tė mirė tė tė gjitha kohėrave nė garat e UEFA-sė pėr klube.
Goli i Raulit nė ndeshjen e mbrėmshme kundėr BATE Borisovit ishte goli i tij i 64 nė garat e UEFA-sė pėr klube (vetėm nė Ligėn e Kampionėve ka shėnuar 62 gola) pėr tė konkurruar me sulmuesin e Milanit,. Filippo Inzaghi, si golashėnuesi mė i mirė i tė gjitha kohėrave nė Garat evropiane tė klubeve.

Legjenda e Realit, me kėtė gol ka rritur diferencėn edhe sa i pėrket golashėnuesit mė tė mirė nė Ligėn e Kampionėve, me dy gola mė shumė se bashkėlojtari i tij, Ruud van Nistelrooy, dhe me gjashtė gola diferencė nga njė tjetėr lojtar i Milanit, Andriy Shevchenko.

Lojtarėt qė kryesojnė si golashėnues mė tė mirė tė Garat e UEFA-sė pėr klube:

Kodi:
1. Filippo Inzaghi (Milan/Itali) – 64 gola

2. Raul (Real Madrid/Spanjė) – 64 gola

3. Gerd Muller (Gjermani) – 62 gola

4. Andriy Shevchenko (Milan/Ukrainė) – 61

5. Ruud van Nistelrooy (Real Madrid/Holandė) – 60

Top-golashėnuesit nė Ligėn e Kampionėve:

1. Raul (Real Madrid/Spanjė)– 62 gola

2. Ruud van Nistelrooy (Real Madrid/Holandė) – 60 gola

3. Andriy Shevchenko (Milan/Ukrainė) – 56 gola

4. Alfredo Di Stefano (Argjentinė/Spanjė) – 49 gola

5. Eusebio (Portugali) – 47 gola

6. Thierry Henry (Barcelonė/Francė) – 46
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi