Nė janar e gjithė vėmendja te Manchester City

Shko poshtė

Nė janar e gjithė vėmendja te Manchester City

Mesazh  3gp' prej Wed Nov 26, 2008 11:26 am

Pasanikėt e Manchester Cityt janė tė gatshėm tė shpenzojnė njė shumė tė majme parash nė afatin kalimtar tė janarit.
Duke u afruar janari, vėmendja e mediave gjithnjė shkon duke u pėrqendruar te City, pasi qė pronarėt e rinj dėshirojnė qė ta pėrforcojnė skuadrėn e tyre pėr gjysmėn tjetėr tė sezonit.

Problemi kryesor te skuadra e dytė e qytetit tė Manēesterit ėshtė mbrojtja, ndėrsa emrat qė prijnė nė listėn e Abu Dhabi Group janė John Terry dhe Kolo Toure.

Ndėrsa mėsohet se pasanikėt janė tė gatshėm tė ofrojnė njė mega ofertė prej 130 milionė euro pėr dy superyjet e Serie A, portierin e Juves, Gigi Buffon, dhe asin e Milanit, Kaka.

“Daily Telegraph” njofton se City do tė bėjė njė ofertė prej 65 milionė eurosh pėr Buffonin dhe njė ofertė qė ka tė njėjtėn vlerė edhe pėr Kaka.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi