HADITH 5....

Shko poshtė

HADITH 5....

Mesazh  3gp' prej Wed Nov 26, 2008 11:16 am

Nga nena e besimdrejteve Ummi Abdullah Aisha, radijall-llahu anha, trsasmetohet se ka thene: " I Derguari i All-llahut, sal-lall-llahu alejhi ue sel-lem, ka thene:

'Kush vepron per kete ēeshtjen tone ate qe nuk eshte nga ajo, ajo eshte e refuzuar'."

( Buahriu dhe Muslimi )

Sipas transmetimit te Muslimit:

'Kush vepron diē qe nuk eshte ne pajtim me ēeshtjen tone, ajo (veper ) eshte e refuzuar'."
3gp'
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi