Parajsa dhe ferri

Shko poshtė

Parajsa dhe ferri

Mesazh  bl5er1 prej Wed Nov 26, 2008 10:15 am

Nje senegalez, i cili gjate gjithe jetes ishte sjelle mire, vdes dhe perfundon ne Parajse.
I jepet nje re e vogel, dhe e drejta te lutet 24 ore ne dite.
Pas nje muaji shkon tek Shen Pjetri dhe i thote:
- Pfff po merzitem. Mund te vizitoj Ferrin?
- Sigurisht, nje gje e tille lejohet per njerez si ty.
Zbret poshte, dhe pervec djajve dhe zjarrit, shef edhe tre senegaleze nudo, me te cilat kalon ca ore te kendshme.
Me te mbaruar udhetimin, shkon te Shen Pjetri dhe i kerkon te tranferohet ne Ferr.
- Mendoju mire, - i thote Shen Pjetri. - Nuk mund te kthehesh me po ike.
- E kuptoj Parajsen, po Ferri me terheq me shume. Dua te rri atje.
Me te arritur ne Ferr, shef Djallin, i cili me kamzhik ne dore ... fillon ta godase dhe e mbuln me llave.
- Po dje nuk ishte keshtu!!! - thote senegalezi
- Dje ishte turist, - thote Djalli, - sot je nje emigrant ekstrakomunitar
avatar
bl5er1
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 98
Join date : 26/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi