Barcelona ndalet nga Getafe

Shko poshtė

Barcelona ndalet nga Getafe

Mesazh  3gp' prej Sun Nov 23, 2008 6:44 pm

Barcelona ndalet nga GetafeSkuadra e Barcelonės nuk ka arritur ta vazhdojė serinė pozitive tė fitoreve pasi ka barazuar nė Camp Nou kundėr skuadrės sė Getafes me rezultat 1-1.

Blaugranėt e filluan ndeshjen pa njeriun kryesor, Lionel Messi, dhe kjo menjėherė u shfaq me mossuksesin e Barcės.

Mysafirėt nga Getafe kaluan tė parėt nė epėrsi nga njė supergol i shėnuar nga Manuel Del Moral (19’) prej gjuajtjes sė lirė.

Pas tentativave tė shumta pėr tė shėnuar, katalunasit mė nė fund arritėn t’i barazonin shifrat, pas njė krosimi tė Alves, Seydou Keita e mposhti me kokė portierin mysafir, Abbodanzieri.

Megjithatė, pavarėsisht dominimit nė lojė dhe nė mbajtjen e topit, blaugranėt nuk arritėn tė thyenin mbrojtjen e Getafes pėr tė shėnuar golin e fitores.

Ky barazim e mban Barcėn nė pozitėn e parė me tre pikė diferencė nga pėrcjellėsi i dytė, kampioni Real Madrid.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi