Nga Ebu Seid Sa’d ibni Malik el-Hudrij r.a

Shko poshtė

Nga Ebu Seid Sa’d ibni Malik el-Hudrij r.a

Mesazh  3gp' prej Wed Nov 26, 2008 7:22 am

Nga Ebu Seid Sa’d ibni Malik el-Hudrij r.a. transmetohet se ka thėnė: “Njė grup njerėzish prej Ensarėve kėrkoi (gjėsende tė ndryshme) nga i Dėrguari i All-llahut s.a.v.s. dhe ai u dha, ata pėrsėri kėrkuan, e ai prap u dha ēka kėrkuan derisa nuk i mbeti atij asgjė, e kur harxhoi krejt ēka kishte ju tha atyre: “Ēdo gjė tė mirė qė posedoj do t’ju jap, asgjė nuk do tė kursej as s’do tė mbaj pėr vete, por kush dėshiron dhe kėrkon dėlirėsi, All-llahu do t’ia japė e kush kėrkon dhe dėshiron pavarėsi, All-llahu do ta bėjė tė pavarur, tė pasur. Kush bėn shumė durim, All-llahu do t’i ndihmojė nė durim. Askujt nuk i ėshtė dhėnė dhuratė mė e mirė dhe mė e rėndėsishme se sa durimi (sabri)”.
3gp'
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi