Si te instalojm HL Guard ne CS Server

Shko poshtė

Si te instalojm HL Guard ne CS Server

Mesazh  3gp' prej Fri Nov 28, 2008 1:02 am

Pershendetje .-)
Ne kete tutorial do tju tregoj si te instaloni HL Gard ne serverin tuaj te CS por se pari
per ata qe nuk e din HL Gard osht Anti CHeat i cilli bllokon qe klientet e serverit tuaj
te mos luajm me cheats.

- Se pari e shkarkojm HL Guard
mediafire.com ?wyanxvmloex

- Pastaj e bojm extract ose unzip dhe e bojm copy follderin e qojm ne "\cstrike\addons" e
bojm paste

- Tani shkojm ne "\cstrike\addons\metamod\" dhe e hapim fajllin me emrin "plugins.ini"

- Ne qoft se nuk e keni te instaluar metamod ateher vizitoni linkun e meposhten :
http://effexor.110mb.com/tutorials/metamod-cs.txt

- Te plugins.ini e shtojm tekstin e meposhtem :
win32 addons/hlguard/dlls/hlguard_mm.dll

- E ruajm tekstin e shtuar dhe e mbyllim fajllin

- SHkojm "cstrike\addons\hlguard\config" dhe e hapim me notepad fajllin me emrin "hlguard.cfg"

- Pasi ta hapni e lypni kete tekst :

//=====
// Alias Scanning completed messages
//=====
// One-Time messages
// hlg_action "a:not found" "hlg_clexec #%u \';alias hlgauth\';say \'[HLGUARD] %n completed the HLGuard alias scan.\'"
//
// Repeating messages
hlg_action "a:not found" "say \'[HLGUARD] %n completed the HLGuard alias scan.\'"

dhe te
// One-Time messages -> ja hiqni "//" pra e leni vetem keshtu :
One-Time messages

- E ruajm tekstin e ndryshuar dhe e mbyllim fajllin

- Tani duhet ta aktivizoni menyn e HL Guard per ta bere kete shkojm ne "cstrike\addons\hlguard\config"
dhe e hapim me notepad fajllin me emrin "hlg_menu.cfg" pasi ta hapim e gjojm kete tekst :
hlg_menupassword "effexor"

- Te "effexor" ju ja ndryshoni ja leni pasin tuaj

- Ruje dhe mbylle fajllin

- Startoje serverin ose ndrroje mapin neser serveri ka qen lshut dhe ne consol e shenoni
hlg_menu effexor -> ju ne ven effexor ja shenoni pasin tuaj te cilin ja keni lan

- Nese doni qe qdoher qe dikush connectohet ne server ti pranoj rregullat e serverit
ateher shkojm ne "cstrike\addons\hlguard\config\" dhe e hapni kete fajll "hlguard.cfg"
dhe te :
// hlg_exec addons/hlguard/config/hlg_agreement.cfg

- Ja fshijm prap "//" pastaj e ruajm dhe e mbyllim fajllin

- Per ti shkruar rregullat shkojm ne "\cstrike\addons\hlguard\config" dhe e hapim me notepad
"hlg_agreement" pasi ta hapni do ti shihni rregullat ne gjuhen angleze :

// Agreement text
//=====
hlg_agreement " \\yHLGuard connection agreement\\w"
hlg_agreement " "
hlg_agreement " By playing on this server, you"
hlg_agreement " agree to have your system scanned and"
hlg_agreement " specific features of the game blocked,"
hlg_agreement " for the purpose of cheat prevention"
hlg_agreement " and detection."
hlg_agreement " "
hlg_agreement " If you don't agree with these conditions,"
hlg_agreement " press key number 4 to be kicked from"
hlg_agreement " this server."
hlg_agreement " "
hlg_agreement " 1. Pranoj 4. Kundershtoj"


- Editoni tekstin e boni ne shqip dhe ja perfundoj

- Ata te cilet i pranojn rregullat duke prekur tastin 1 i nenshtrohen scan-imit per cheat
dhe i pranojn rregullat te cilat i keni paraqitur ju

- Ata te cilet i kundershtojn rregullat duke prekur tastin 4 nuk i nenshtrohen
scan-imit per cheat dhe do te kicken automatikisht nga serveri
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi