Iliri vjen me album tė ri

Shko poshtė

Iliri vjen me album tė ri

Mesazh  3gp' prej Fri Nov 28, 2008 12:19 amKėngėtari i madh kosovar Ilir Shaqiri, i cili i ka kushtuar qindra kėngė ēėshtjes shqiptare dhe dėshmorėve, duke mos lėnė anash edhe motivin e dashurisė, sė shpejti do tė vijė me njė album tė ri.
Pas njė pauze tė shkurtėr, Iliri do tė shfaqet me albumin e ri, i cili pritet tė lansohet nė treg para Vitit tė Ri.


“Kosova Sot” njofton se pėr realizimin e kėtij albumi, Iliri ėshtė duke bashkėpunuar me kompozitorin Xhevdet Gashi, si edhe me djalin e tij, Korab Shaqiri, i cili po ashtu ka rolin e kompozitorit nė kėtė album.
3gp'
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi