Rooney: Ne jemi mbretėrit e Manchesterit

Shko poshtė

Rooney: Ne jemi mbretėrit e Manchesterit

Mesazh  3gp' prej Fri Nov 28, 2008 12:13 am

Sulmuesi i Manchester United, Wayne Rooney, e ka nxehur atmosferėn para ndeshjes derbi tė qytetit ndaj Cityt, duke thėnė se Djajve tė Kuq janė mbretėrit e vėrtetė tė Manchesterit.“Do tė jetė bukur t’u tregojnė se kush janė Mbretėrit e vėrtetė tė Manchesterit. Nuk na intereson ajo qė City fiton njė popullaritet tė madh. Nėse ata do tė fitonin trofe, kjo vėrtet do tė mė irritonte, por derisa ata janė nė mesin e tabelės, kjo nuk mė pengon”, ka thėnė Rooney.

“Tifozėve u kemi borxh fitoren nė ndeshjen derbi, edhe pse vitin e kaluar fituam dy trofe. Ajo qė i humbėm tė dy derbit e qytetit, ishte tepėr dėshpėruese. Ndeshja e tė dielės do tė jetė shumė e rėndėsishme pėr lojtarėt, tifozėt dhe klubin, veēanėrisht pasi City kaloi nė duar tė pronarėve tė rinj”, ka shtuar sulmuesi anglez.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi