Edhe Juve dėshiron Benzeman

Shko poshtė

Edhe Juve dėshiron Benzeman

Mesazh  3gp' prej Fri Nov 28, 2008 12:10 am

Juventus u ėshtė bashkėngjitur rivalėve tė Serie A, Milan dhe Inter, pėr tė kėrkuar shėrbimet e sulmuesit tė Lyonit, Karim Benzema.
“La Gazzetta Dello Sport” njofton se Zonja e Vjetėr ėshtė gati tė bėjė njė ofertė pėr francezin, mirėpo pėr ta transferuar atė duhet tė konkurroje me gjigantėt nga qyteti i Milanos.

Duke marrė nė konsideratė lajmet e fundit, se Interi ėshtė vėnė pas sulmuesit tė Chelseat, Didier Drogba, ndėrsa Milani dėshiron asin e Barcės, Samuel Eto'o, bardhezinjve mund t’u jepet mundėsia qė ta transferojnė sulmuesin e jashtėzakonshėm.

Mirėpo, ajo qė e pengon kėtė transferim ėshtė ēmimi i lartė i lojtarit. Bosi i Lyonit, Jean Michel Aulas, ka deklaruar se ai nuk do ta lejojė yllin e tij tė largohet pėr njė vlerė mė tė ulėt se 100 milionė euro.

Ndėrkaq pėr ta arritur kėtė vlerė, Juventusi duhet ta shesė portierin Gianluigi Buffon te Manchester City.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi