City mposht Schalken

Shko poshtė

City mposht Schalken

Mesazh  3gp' prej Fri Nov 28, 2008 12:10 am

Manchester City ka shėnuar fitore nė Gelsenkirchen si mysafir kundrės skuadrės gjermane Schalke 04 ne kuadėr tė Grupit A, me rezultat 2-0.
Golin e parė pėr ‘pasanikėt’ e shėnoi Benjani Mwaruwari nė minutėn e 33-tė tė takimit dhe me kėtė epėrsi minimale tė mysafirėve skuadrat shkuan nė pushim.

Mysafirėt shėnuan sėrish nė pjesėn e dytė (67’) me anė tė Stephen Ireland pėr tė siguruar tre pikėt nga ky takim.

Me kėtė fitore Manchester City pozicionohet nė vendin e parė nė Grupin A dhe siē duket do tė vazhdojnė mė tutje garėn nė Kupėn UEFA
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi