Presidenti i Ferrarit nderohet me ēmimin "Legion d’honneur"

Shko poshtė

Presidenti i Ferrarit nderohet me ēmimin "Legion d’honneur"

Mesazh  3gp' prej Tue Nov 25, 2008 3:30 pm

Presidenti i Ferrarit, skuderisė mė tė suksesshme tė Formula 1, Luca di Montezemolo, do tė nderohet me ēmimin Legjionar Nderi, kanė njoftuar tė martėn mediat franceze.
Me 2 dhjetor, nė prani tė shumė emrave tė njohur tė kulturės, sportit dhe jetės publike nė Itali dhe Francė, presidenti francez Nicolas Sarkozy do ta nderojė Montezemolon me Urdhrin Kombėtar pėr Legjionar Nderi, ēmimin mė tė lartė qė e jep Franca.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi