Roma i vė ēmim Mexesit

Shko poshtė

Roma i vė ēmim Mexesit

Mesazh  3gp' prej Fri Nov 28, 2008 12:08 am

Mediat italiane njoftojnė se Roma kėrkon njė shifėr prej afro 40 milionė eurosh pėr tė hequr dorė nga mbrojtėsi francez, Philippe Mexes.
Skuadra e Milanit dėshiron me ēdo kusht ta forcojė mbrojtjen duke marrė parasysh moshėn e Maldinit dhe Favallit, si edhe problemet shėndetėsore tė Nestas qė mund ta detyrojnė tė heq dorė nga futbolli.

Dy emrat kryesorė nė listėn e Rossonerėve janė mbrojtėsi i krahut i Real Madridit, Sergio Ramos, dhe qendėrmbrojtėsi i Romės, Philippe Mexes.

Sipas “Sportsmediaset”, Giallorossėt kėrkojnė afėr 40 milionė euro pėr ta lėshuar mbrojtėsin kryesor tė tyre.

Ndoshta shitja e syperyllit brazilian Kaka, pėr tė cilin pasanikėt e Manchester Cityt janė tė gatshėm tė ofrojnė njė shumė tė madhe parash, do t’u mundėsonte kuqezinjve qė t’i arrijnė kėto dy objektiva.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi