Ancelotti lavdėron pėrgjigjen e Milanit kundėr Portsmouthit

Shko poshtė

Ancelotti lavdėron pėrgjigjen e Milanit kundėr Portsmouthit

Mesazh  3gp' prej Fri Nov 28, 2008 12:08 am

Trajneri i Milanit, Carlo Ancelotti, ka lavdėruar reagimin e ekipit tė tij, pas disavantazhit prej 2-0 nė fushė tė Porstsmouthit, nė ndeshjen e mbrėmshme tė Kupės UEFA.
Pas disavantazhit tė dyfishtė nė Fratton Park, rosonerėt u rikthuen nė lojė pėr tė barazuar, me tė dyja golat qė erdhėn nė dhjetė minutat e fundit tė ndeshjes, nga Ronaldinho dhe Filippo Inzaghi.


“Pėr mėnyrėn se si u zhvillua loja ėshtė mė shumė se njė rezultat i mirė. Kemi pasur shanse tė mira, por mbase duhej tė luanim mė shumė topa nė fushė”, ka thėnė Ancelotti.

“Disavantazhi prej 2-0 na i kėputi kėmbėt, por reagimi ishte i mirė. Presioni nga Portsmouth na detyroi tė luajmė topa tė gjatė, qė nuk ishte synimi i jonė”, ka shtuar trajneri italian.

Milani tė dielėn do tė pėrballet me Palermon nė kuadėr tė Serie A, nė Stadio Renzo Barbera.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi