Manchesteri dhe Villarreali barazojnė dhe kualifikohen

Shko poshtė

Manchesteri dhe Villarreali barazojnė dhe kualifikohen

Mesazh  3gp' prej Tue Nov 25, 2008 3:26 pm

Manchester United dhe Villarreal edhe pse kanё barazuar pa gola qё tё dyja kanё arritur tё sigurojnė vend tё 16-shen mё tё mirё tё Ligёs sё Kampionёve.
Barazimi duket se iu pėrgjigjej tё dyja ekipeve lidere tё grupit E, dhe ashtu ndodhi; kampioni aktual barazoi pa gola nё fushё tё Villarealit, qё nё minutat e fundit luajti me 10 lojtarё, pas pėrjashtimit me karton tё kuq tё Capdevilla (82’).

Siē edhe ndodh shpesh, anėsori i Manchesterit, Cristiano Ronaldo, krijoi rastet mё tё mira nё ndeshje, por megjithatё portugezi mbeti i zhgėnjyer nga rezultati.

Nё ndeshjen tjetėr tё grupit E, Aalborgu ka arritur tё rikthehet nga disavantazhi 1-0 ndaj Celticut, pёr tё fituar nё fund me rezultat 2-1.

Skocezёt kaluan nё epėrsi me anё tё Robinson nё fillim tё pjesės sё parё (53’), por danezёt barazuan 20 minuta mё vonё me anё tё Caca (73’). Ishte njё autogol i Caldwell qё i solli fitoren ekipit danez, tre minuta para fundit tё kohės sё rregullt tё ndeshjes.

Manchesteri mban kreun me 9 pikё, sa edhe Villarreali nё vendin e dytё, por me diferencё mё tё vogėl tё golave. Aalborg me fitoren e sotme mbledh 5 pikё nё vendin e tretё, derisa tabelėn e mbyll Celticu me 2 pikё.

Megjithatё, vendi i tretё mbetet i hapur edhe mё tej, dhe ekipi qё do tё garojё nё Kupёn UEFA do tё dihet vetėm pas ndeshjeve tё fundit grupore.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi