Vetėm Leku E Ēon Ujin Pėrpjetė - Vellezerit Zena

Shko poshtė

Vetėm Leku E Ēon Ujin Pėrpjetė - Vellezerit Zena

Mesazh  kimi'hack prej Thu Nov 27, 2008 5:59 am

Miremengjesi - interesi
gjithmonė paska qenė kėshtu,
veē njė djalė i marrė si unė
nuk e ka besu.
Shumė shokė un' i kam pas
me ta jam betu pėr jetė,
o i kam pas e i kam qeras
tani veē kam mbet.

Me ndihmoni ju o mjek,
se me dhemb kjo kokė,
kur mbetet njeriu pa Lekė
mbetet dhe pa shokė.
Ēdo gjė shitet,
ēdo gjė blehet,
ēdo kush mund tė jesh
me Lekė e me dashuri
djalo mund ta blesh.
Me ndihmoni ju o mjek,
se me dhemb kjo kokė,
kur mbetet njeriu pa Lekė
mbetet dhe pa shokė,
ēdo gjė shitet,
ēdo gjė blehet
ne kėtė jetė te shkrete
vetėm leku, vetėm leku
e ēon ujin pėrpjetė.

Tuj Shetit Ne Ara T'gjata - Vellezerit Zena

Tuj shetit ne ara t'gjata
midis barit t'njome.
Ne te dy na zuni vapa
rame e fjetem gjume, aman.
Ne te dy na zuni vapa
rame e fjetem gjume.

Tė kan' than' njė herė sa veta,
se po vjen pranvera.
Tė kan' than' njė herė sa veta,
se po vjen pranvera.
Do te dalim me t'shetitun
si pėr hera tjera, aman.
Do te dalim me t'shetitun
si pėr hera tjera.

Sa herė ballin ta lemojsha
me rrije e qete.
Sa herė ballin ta lemojsha
me rrije e qete.
Premtimin prej teje e dojsha
te dua pėr jetė, aman.
Premtimin prej teje e dojsha
te dua pėr jetė.
avatar
kimi'hack

Numri i postimeve : 27
Join date : 26/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi