Rregullorja e Forumit

Shko poshtė

Rregullorja e Forumit

Mesazh  3gp' prej Sun Nov 23, 2008 6:23 pm

Kujdes
Rregullorja e Forumit


Informacion
Regjistrimi nė kėtė forum ėshtė falas! Sidoqoftė ju duhet ti pėrmbaheni tė tėra rregulloreve tė vėna nga webmasteri. Nėqoftėse ju i pranoni kushtet, ju lutem shikoni kutinė 'Unė Pranoj' dhe klikoni nė butonin 'Regjistrohuni' qė ndodhet mė poshtė. Nėqoftėse ju dėshironi tė resgjistroheni, Nėqoftėse ju dėshironi tė anullosh resgjistrimin, klikoni kėtu pėr tu kthyer tek indeksi i forumit.

Megjithatė administratorėt dhe moderatorėt e tC-cReW do tė pėrpiqen tė mbajnė tė gjitha mesazhet e pakėndshme tė ketij forumi, ėshtė njė gjė e pamundshme pėr ne tė shikojmė cdo mesazh. Tė gjitha mesazhet shprehin kėndvėshtrimet e autorit, dhe vetėm autori dhe vetėm ai ėshtė i pėrgjigjshėm pėr cdo pėrmbajtje mesazhi.

Duke rėnė dakord me kėto rregulla, ju tashmė e dini qė ju nuk duhet tė postoni asnjė mesazh qė ėshtė jashtė teme, vulgar, sharje, racizėm, presione tė llojeve tė ndryshėm dhe gjithashtu mosbindja juaj ndaj rregullores nė cdo nėn-forum pėrkatės.

Webmasterat e tC-cReW rezervojnė tė drejtėn pėr tė lėvizur, redaktuar, hequr, mbyllur, fshirė pėr c'farėdo lloj arsyeje.
1. Jo ofendime apo sharje ndaj antarėve tė forumi
Ndalohen rreptėsisht postimet qė kanė pėr qėllim tė shajnė me fjalė ofenduese drejtpėrdrejt ndonjė antarė tė forumit. Shkelja e kėsaj pike do sjellė si pasojė paralajmėrimin pėr heqje e sė drejtės sė postimit nė Forum ose nė pėrjashtim definitiv nga TC-CREW. Gjithashtu fjalėt banale nė forum janė tė ndaluara.
2. JO CHIT - CHAT nė Forum
Tek asnjė tem nuk ka chit chat dhe asnjė forum. Pėrpos atyre temave argėtuase qė janė pikėrisht pėr kėtė punė. Ndalohet edhe postimi i dyfishtė (duble-post) kjo do tė thotė se nuk keni tė drejt tė jepni 2 pergjigjie me rradhė por nesė keni dicka pėr tė shtuar e modifioni temėn tuaj.
3. JO postimeve *****grafike
Ndalohen postimet me pėrmbajtje pronografike (shkrime, foto, lidhje nė faqe tė tilla). Shkelja e kėsaj pike do tė sjelle si pasojė paralajmėrim pėr heqjen e sė drejėts sė postimit nė forum.
4. Duhet tė respektoni mendimin ndryshe!
Nėse e keni tė vėshtirė tė pranoni mendimin ndryshe dhe mundoheni tė impononi mendimet tuaja me forcė, sinqerisht, ju jeni nė vendin e gabuar TC nuk eshte forumi juaj, duhet tė pranoni mendimin tuaj dhe tė leni edhe tjerėt tė shprehin mendimit e tyre pa i imponuar ata.
5. Temat e njėjta (me tė njėjtėn tematikė) - BASHKOHEN, TRASFEROHEN ose FSHIHEN
Postimet duhet ti p?rkasin temės pėrkatėse si dhe gjithashtu temat e reja duhen ti pėrkasin kategorisė pėrkatėse. Nė rast tė kundėrt postimi do ndryshohet ose fshihet, ose tema do tė transferohet.
6. Postimet e Mesazheve janė pronė e Tc-crew-it
Ēdo postim konsiderohet pronė e Forumit dhe si e tillė i perket Forumit tė vendos se ēdo bėhet me to. Nė rast se keni ndonjė koment personal pėr ndonjė postim, mund tė kontaktoni stafin e forumit.
7. Nuk lejohen reklamat ose propaganda!
Reklama e gjėra tė paautorizuara nė tc-crew janė rreptėsisht tė ndaluara. Njė gjest i tillė do tė rezultojė nė fshirjėn ose editimin e Mesazhit nga Stafi i Forumit. Pėr reklamim keni Rubrikėn: "Faqja juaj." Gjithashtu nė firmėn tuaj qė do ta vendosni nga Panelli i Antarit nuk keni lejimin pėr reklamim, dhe ēdo llojė reklame do tė fshihet.
8. Pėrmbajtja e Temave
Stafi administrativ dhe moderues nuk mban ASNJĖ pėrgjegjėsi pėr temat e hapura nga anėtarė tė ndryshėm rreth opinioneve tė tyre, por merr masa kur temat e hapura apo postimet e bėra janė KUNDĖR rregullores sė Forumit.
9. Nuk duhet tė bėni dallime krahinore!
Pavarėsisht se ēfarė paragjykime krahinore ju mund tė keni si anėtar i Forumit, kur tė hyni nė tc-crew, kėto paragjykime nuk duhet ti sillni me vete. Ata shqiptarė qė bėjnė dallime midis vėllezėrve dhe motrave tė njė gjaku (si psh: me fjalėt maqedonas, kosovar...), apo edhe dallime fetare (si psh: myslimanė, katolik...) nuk janė tė mirėpritur nė tc-crew Tė gjithė ata anėtarė qė bėjnė dallime tė tilla krahinore pėrjashtohen mėnjeherė nga Forumi!
10. Nėn-Rregullat e Forumeve
Duhėt tė keni shumė kujdes dhe tė lexoni nėse ndonje forum ne tc-crew ka rregullat specifike tė tijė, si pėr shembull forumi: "Pyetje & Bisedime", "Faqja Juaj" etj...
11. Nuk pajtoheni me kėto rregulla?
Nėse ju nuk jeni tė pajtimit mė kėto rregulla, ju bėjmė ftes qė tė komentoni rregullat duke dėrguar njė email tek 3gp@live.no dhe duke pėrshkruar saktėsisht se me cilėn rregull nuk jeni tė pajtimit, dhe tė shkruani njė zgjedhje tjeter, kjo vlen edhe nqse mendoni se mungon ndonjė rregull tjeter.
3gp'
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi