Bendtner dėrgon Arsenalin nё rundin e ardhshёm

Shko poshtė

Bendtner dėrgon Arsenalin nё rundin e ardhshёm

Mesazh  3gp' prej Tue Nov 25, 2008 3:18 pm

Arsenali ka siguruar vend nё fazёn e ardhshme tё Ligёs sё Kampionёve, duke shёnuar fitore minimale ndaj Dinamo Kievit nё ndeshjen e zhvilluar nё Emirates Stadium, derisa vend mё tej ka siguruar edhe Porto, qё ka fituar nё fushё tё Fenerbahces.
Goli i fitores pёr Arsenalin erdhi tre minuta para fundit tё kohės sё rregullt, me anё tё Niclas Bendtner (85’), i cili u fut nё lojё si zёvendёsues i tё riut Aaron Ramsey (67’).

Edhe pse anglezёt ishin mё dominues nё fushё, ukrainasit patёn dy raste tё pastra, sё pari duke prekur shtyllėn me anё tё Bangoura dhe pastaj duke dёshtuar nga afėrsia me anё tё Milevskiyt, tentimin e tё cilin pёr mrekulli e ndaloi portieri Almunia.

Mysafirёt mbetёn nё fushё me 10 lojtarё nё minutat e fundit tё ndeshjes, pas pėrjashtimit tё Olexandr Aliyev (89’).

Tё pėrmendim se pёr arsenalin debutoi edhe i riu Jack Wilshare, i cili zёvendёsoi sulmuesin meksikan Carlos Vela (77’), duke u bёrё kėshtu lojtari mё i ri i cili luan nё Ligёn e Kampionёve, 16-vjeēar.

Porto ndėrkaq ka shėnuar fitore 2-1 ndaj Fenerbahces, duke siguruar kėshtu vendin e dytё dhe kualifikimin pёr nё 16-shen e fundit.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi