pyetje kimi

Shko poshtė

pyetje kimi

Mesazh  bl5er1 prej Thu Nov 27, 2008 5:10 am

1.Qka jan substancat e pastra?
-Substancat te cilat kan perberje te njejt ne te gjitha pjeset e tyre quhen substanca te pastra.

2.Qkajan substancat e perziera?
-Spe di qete.

3.Qka jan perzierjet.
-Perzierjet jan te perbera prej dy apo me shum substancash te pastra.

4.Perzierjet homogjene?
-Perzierjet homogjene jan ato perzierje,te te cilat pjeset perberse nuk mund te dallohen me sy,me thjerr e as me mikroskop.

5.Perzierjet heterogjene?
-Perzierjet heterogjene jan ato perzierje te te cilat pjeset perberse mund te dallohen me sy, me thjerr ose me mikroskop
avatar
bl5er1
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 98
Join date : 26/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Qkajan supstancat e pastra

Mesazh  burimbrb prej Mon Oct 19, 2009 4:23 am

jan sublstanaca qe perbehen nga nje atom

burimbrb
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kimiaaaaaaaaaaaaaa

Mesazh  nisaaaaa prej Mon Nov 01, 2010 7:57 am

me vjen keq por nuk ja kom haberin hiccccccccccccccc krkkkkkkkkkkk hahaha po nese jeni te mencet xhinja vet nuk em intereson mue per ju une edi ama ju sun e dini pjaSNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII heheheeehehheheheheheheheheheh Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

nisaaaaa
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: pyetje kimi

Mesazh  unmade prej Thu Jan 13, 2011 6:41 am

tregom se qfar perberje kan jometalet,metalet dhe gjysmemetalet.Dhe q'far i dallon kto ele mente?

unmade
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: pyetje kimi

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi