Interi mposhtet nė Meazza, Beqaj shpreson pėr kualifikim

Shko poshtė

Interi mposhtet nė Meazza, Beqaj shpreson pėr kualifikim

Mesazh  3gp' prej Thu Nov 27, 2008 4:08 am

Kampionėt e Italisė, Inter, kanė pėsuar humbje nė Giussepe Meazza kundėr grekėve tė Panathinaikos me rezultat 0-1.

Edhe pas kėsaj humbje zikaltrit mbesin liderė tė Grupit B me tetė pikė, ndėrsa kundėrshtari i tyre, Panathinaikos, pas kėsaj fitoreje renditet nė vendin e dyte me shtatė pikė, gjė qė mund t’ia rrezikojė Interit pozitėn e parė nė grup nė takimin e xhiros sė fundit.


Nerrazurėt reagojnė pas golit tė pranuar, ndėrsa lojtarėt e Panathinaikosit i gėzohen golit tė shėnuar,
Tė vetmin gol pėr mysafirėt e shėnoi Josu Sarriegi nė pjesėn e dytė, pasi Cesar e mbrojti goditjen me kokė tė Goumas, por nuk arriti ta mbronte edhe gjuajtjen e Sarriegit dhe u mposht nė minutėn e 67-tė.

Skuadra e portierit tė Kombėtares Shqiptare Arjan Beqaj, Anorthosis Famagusta, e cila po ashtu bėn pjesė nė Grupin B, ka barazuar kundėr skuadrės sė Wrder Bremenit pėr ta mbajtur gjallė shpresėn pėr njė kualifikim tė mundshėm nė fazėn ‘knockout’.

Edhe pse vendasit patėn avantazh tė dyfishtė me golat e Nicolaou (62’) dhe Savio (68’), gjermanėt arritėn qė tė barazonin nė 2-2, me golat e Diegos (72’ nga penalltia) dhe Boenisch pa pėrfunduar koha e rregullt e takimit (88’).

Pėr tė kaluar mė tutje Anorthosis duhet tė shėnojė fitore nė udhėtim kundėr skuadrės greke Panathinaikos, e cila me njė barazim e siguron kualifikimin e mėtutjeshėm.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi