gjeografia politike

Shko poshtė

gjeografia politike

Mesazh  kimi'hack prej Wed Nov 26, 2008 2:13 pm

Gjeografia politike ėshtė disiplinė shkencoree e cila hulumton mardhėnjet nė mes forcave dhe hapsirės dhe implikimin e hapsirės nė focat gjegjėse. Disiplinė tė afėrt shkencore e ka gjeopolitikėn. Nė nivel ndėrkombtar, hulumtimet e gjeografisė plitike merren me ndarjen, gjegjsisht organizimin, e botės nė shtete, organizata tjera mė tė mėdha, lidhje regjionale,njėsi drjtuese politike, tė cilat jan kjart tė pėrkufizuara dhe kan kryeqytetet e tyre.
avatar
kimi'hack

Numri i postimeve : 27
Join date : 26/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi