femija ne moshen 12 vjeqar

Shko poshtė

femija ne moshen 12 vjeqar

Mesazh  kimi'hack prej Wed Nov 26, 2008 2:05 pm

Fėmijė kosovar nė veshje kombėtareFėmiu ėshtė krijesė njerėzore nėn moshėn 12 vjeēare[1]. Nė gjuhėn shqipe ky term pėrdoret pėr tė dy gjinitė qė nga lindja (duke pėrdorur dhe embin 'bebe') e gjer nė moshėn parashkollore. Kuptimi tjetėr i emrit tė pėrgjithshėm fėmi ėshtė edhe emėrtimi nga ana e prindit pėr djalin apo vajzėn e vetė.
kimi'hack
kimi'hack

Numri i postimeve : 27
Join date : 26/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi