Ndalo Opsionin ''Copy-Paste''

Shko poshtė

Ndalo Opsionin ''Copy-Paste''

Mesazh  3gp' prej Wed Nov 26, 2008 12:49 pm

Ky Script shėrben pėr ta ndaluar opsionin copy-paste

Kodi:
<script language="Javascript1.2">

////Nuk lejohen opcionet Copy dhe Cut.
am = "Ky Funksion eshte i Ndaluar !";

// ===========================
bV = parseInt(navigator.appVersion)
bNS = navigator.appName=="Netscape"
bIE = navigator.appName=="Microsoft Internet Explorer"
function nrc(e) {
if (bNS && e.which > 1){
alert(am)
return false
} else if (bIE && (event.button >1)) {
alert(am)
return false;
}
}
document.onmousedown = nrc;
if (document.layers) window.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);
if (bNS && bV<5) window.onmousedown = nrc;
</script>
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi