Gjanat fillestare per Hack*ing.!

Shko poshtė

Gjanat fillestare per Hack*ing.!

Mesazh  3gp' prej Wed Nov 26, 2008 12:47 pm

Deshironi ta filloni Nje Karier hackeri??!
Ndosha disa njerzve do ju duket qesharake mirpo gjeja e par qe duhet ta mesoni nese deshironi te filloni nji karier hackeri eshte HTML , ku mesoni se si ndertohen web Faqet, gjerat fillestare mbi cooding etc.
Pra duhet mesuar HTML nese deshironi me ia fillu.!

Kodi:
1 Mesoni Mbi hardwerin - Me saktesisht se si punon kompjuteri

2. Mesoni mbi llojet e ndryshme te softverave

3. Mesoni DOS (Gjithqka qka mund te mesoni)

4. Mesoni si te ndertoni grumbull  fajllash

5. Skanimi i Porteve ( Downlladoni blues port scanner nese sapo ia keni filluar)

6. Mesoni disa gjuhė programuese  HTML , Python , C / C++ , Java , PHP , perl .......

7. Se si te mbroheni ( Proxy , VPN , si ta mshefni IP ...)

8. FTP

9. TCP/Ip , UDP , DHCP, ....

10. Networking ...

11. Mesoni  gjuhen Diatermike ( ja edhe diqka mbi nje program perkthyes mbi gjuhen diatermike
http://en.wikipedia.org/wiki/Disassembler

12. Mesoni si ta perdorni  Sistemin Operativ UNIX

13. Mesoni si ti perdorni Exploitet dhe si ti perpiloni ato ( Perl dhe C++ exploitet janė te domosdoshme)
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi