NBA: San Antonio mposht Memphisin nė udhėtim

Shko poshtė

NBA: San Antonio mposht Memphisin nė udhėtim

Mesazh  3gp' prej Tue Nov 25, 2008 7:07 am

Manu Ginobili ka shėnuar 12 pikė nė ndeshjen e parė tė tij tė sezonit, pėr tė ndihmuar San Antonio Spurs tė shėnojė fitore 94-81 nė udhėtim ndaj Memphis Grizzlies, qė ėshtė fitorja e pestė nė gjashtė ndeshjet e fundit nė NBA pėr ish-kampionin.
Ginobili, i cili luajti vetėm 11 minuta, huqi 12 ndeshjet e para pėr shkak tė operacionit nė gju, derisa Spurs po rigjejnė veten pas fillimit tė dobėt tė sezonit, kur pėsuan tre humbje nė pesė ndeshjet e para.

Rookie George Hill shėnoi 20 pikė dhe Roger Mason, i cili zėvendėsoi Tony Parkerin, shėnoi 18 pikė. Duncan arriti 14 pikė, 11 kėrcime dhe katėr bllokada.

Tek Memphis, O.J. Mayo udhėhoqi me 26 pikė, pėr tė cilin ekip kjo ishte humbja e shtatė nga tetė ndeshjet e fundit.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi