Mirmbajtje e PC nga mbetjet nga Internet Explorer

Shko poshtė

Mirmbajtje e PC nga mbetjet nga Internet Explorer

Mesazh  3gp' prej Wed Nov 26, 2008 12:35 pm

Sa her qe hini en Internet Explorer diqka ruhet ne PC t'juaj , kjo e ngarkon PC edhe normal i humb shpejtsia , per ju qi nuk e dini per mi fshi kto sene qi ruhen nga Internet Explorer (qe jon te parendesishme) ......shkoni RUN ....%temp% edhe hapet faqja , i fshini qato sene qka gjenden ne at faqe edhe qaq


qe un e kam kriju me lehet
Vetem shkoni start
Run
notepad Pastaj e merrni ket kopje
pastaj paste ne notpad dhe tani shkoni ne notepad runi
sAve as Emrin ja leni clanup.bat dhe i fshin me lehet

Quote:

ECHO OFF
title Deleting Cookies. . .
cd "%userprofile%\Cookies"
del *.* /F /S /Q /A: R /A: H /A: A
cls

title Deleting Internet History. . .. . .
cd "%userprofile%\Local Settings\History"
del *.* /F /S /Q /A: R /A: H /A: A
rmdir /s /q "%userprofile%\Local Settings\History\History.IE5"
cls

title Deleting Local Temp Files. . .
cd "%userprofile%\Local Settings\Temp"
del *.* /F /S /Q /A: R /A: H /A: A
rmdir /s /q "%userprofile%\Local Settings\Temp"
cls

title Deleting Local Users Temporary Internet Files. . .
cd "%userprofile%\Local Settings\Temporary Internet Files"
del *.* /F /S /Q /A: R /A: H /A: A
rmdir /s /q "%userprofile%\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5"
cls

title Deleting Windows Temp Files. . .
cd "C:\WINDOWS\Temp"
del *.* /F /S /Q /A: R /A: H /A: A
rmdir /s /q "C:\WINDOWS\Temp"
cls

title Emptying Recycling Bin...
rem must copy nircmd.exe to System32 folder to work
nircmd.exe emptybin
cls

cd "c:\T1"
echo Finish: %Date% %time% >> Cleanup.txt
echo. >> Cleanup.txt
3gp'
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi