Inter i bashkohet garės pėr Benzeman

Shko poshtė

Inter i bashkohet garės pėr Benzeman

Mesazh  3gp' prej Tue Nov 25, 2008 7:07 am

Mediat italiane kanė pėrcjellė lajmin se ekipi i Interit sonte do ta pėrcjellė lojėn e sulmuesit tė Lyonit, Karim Benzema, dhe presidenti Moratti seriozisht mendon tė bėjė ofertė pėr francezin.
Sipas Corriere dello Sport, drejtuesit e Interit para se t’i pėrkushtohen tėrėsisht ndeshjes sė nesėrme pėrballė Panathinaikos, sonte do tė pėrcjellin paraqitjen e Benzemas.

Por, realizimi i transferimit tė Benzemas nė pėrgjithėsi nuk do tė jetė i lehtė. Real Madridi, Barcelona dhe Manchester United tashmė kanė rėnė nė kontakt me Lyonin.

Po ashtu lojtari ka njė klauzulė prej 100 milionė eurosh nė kontratėn e tij, dhe presidenti i kampionit tė Francės ėshtė njė prej njerėzve mė tė vėshtirė pėr tė biseduar, nė botėn e futbolli.

Sėrish sipas Corriere dello Sport, Moratti ėshė aq serioz nė synimet pėr ta angazhuar sulmuesin francez, sa ėshtė nė gjendje tė ndajė rreth 40 deri nė 50 milionė euro.

Nerazurėt shpresojnė qė nė marrėveshje ta pėrfshijnė edhe Adrianon, dhe nė kėtė mėnyrė do ta ulin ēmimin e transferimit.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi