Del Piero, Ibrahimovic dhe Kaka tė nominuar pėr Oscar Del Calcio 2008

Shko poshtė

Del Piero, Ibrahimovic dhe Kaka tė nominuar pėr Oscar Del Calcio 2008

Mesazh  3gp' prej Wed Nov 26, 2008 11:32 am

Shoqata Italiane e Futbollit (Associazione Italiana Calciatori- ACI) ka bėrė publike nominimet pėr Lojtarin mė tė mirė tė vitit nė Serie A (Oscar Del Calcio 2008), ndėrsa nė listė janė tė pėrfshirė tė gjithė lojtarėt qė pritej tė ishin aty.
Alessandro Del Piero i cili sezonin e kaluar pati njė paraqitje tė shkėlqyer dhe pėrfundoi si golashėnuesi mė i mirė nė Serie A, ėshtė pretendenti kryesor pėr ta fituar ēmimin e sivjetmė tė lojtarit mė tė mirė nė Kampionatin italian.

Mė poshtė ėshtė lista e plotė e lojtarėve tė nominuar:

Lojtari mė i mirė i vitit: (Caktohet nga fituesit: Lojtari mė i mirė italian dhe Lojtari i huaj mė i mirė)

Lojtari mė i mirė italian: Alessandro Del Piero (Juventus), Daniele De Rossi (Roma), Andrea Pirlo (Milan)

Lojtari i huaj mė i mirė: Zlatan Ibrahimovic (Inter), Ricardo Kaka (Milan), Adrian Mutu (Fiorentina)

Portieri mė i mirė: Gianluigi Buffon (Juventus), Sebastien Frey (Fiorentina), Julio Cesar (Inter)

Mbrojtėsi mė i mirė: Giorgio Chiellini (Juventus), Phillipe Mexes (Roma), Alessandro Nesta (Milan)

Lojtari i ri mė i mirė: Mario Balotelli (Inter), Sebastian Giovinco (Juventus), Marek Hamsik (Napoli)

Trajneri mė i mirė: Carlo Ancelotti (Milan), Cesare Prandelli (Fiorentina)

Gjyqtari mė i mirė: Emidio Morganti, Roberto Rosetti, Massimiliano Saccani.

Fituesit do tė bėhen tė ditur mė 19 janar gjatė ceremonisė sė pėrvitshme tė ACI.
avatar
3gp'
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 211
Join date : 18/05/2008
Age : 26

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi